Alkalmi-, lakótelepi-, baráti-, iskolai-, munkahelyi-, egyesületi csapatok. A csapatokban a járáson belül korlátozás nélkül játszhat mindenki.

A bajnokságot a Magyar Olimpiai Bizottság támogatásával rendezzünk.

Játéknapok:     kedd               18.00, 19.00, 20.00 óra

Csütörtök        18.00, 19.00, 20.00 óra

Díjazás: Az első helyezett egy garnitúra felszerelést kap

Az I-III. helyezett oklevelet, serleget és labdát kap.

Valamennyi csapat oklevelet kap. A csapattagok (leadott névsor alapján) 5-10 %-os

vásárlási kedvezményt kapnak a ALPAS sportboltban.

Sorrend megállapítása:

A mérkőzéseken szerzett pont, pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény,

több győzelem, gólkülönbség, több rúgott gól rangsorol. Többes pontazonosság esetén

az, azonos pontszámmal rendelkezők egymás elleni eredménye számít.

Játékszabályok:

- Játék idő: 2 x 20 perc

- Játéktér:   20 x 40 m, vonalig zajlik a játék.

- A mérkőzéseket a kispályás játékszabályok alapján játsszák a csapatok.

- Játékos létszám 4+1 + csere játékosok. A mérkőzést minimum 4 fővel lehet

elkezdeni. Várakozási idő 5 perc.

- Egy játékos csak egy csapatban játszhat. Csapatnévsort csak az utolsó 4 mérkőzésig

lehet bővíteni (olyan játékosokkal, akik addig egyik csapatban sem játszottak.)

- A győztes mérkőzésért 3, döntetlenért 1 pont, vereségért 0 pont jár.

- A hazaadást nem foghatja meg a kapus, kapuskidobás esetén a büntető területet

(6 -ost) el kell hagyni a labdának. XV. Szabály.

- A kapus nem dobhatja át a félpályán a labdát.

- A pályán kívül került labdát csak földről (oldalvonalról) lehet játékba hozni.

- Szabadrúgásnál („bedobásnál”) az ellenfélnek 5 m-re kell állni, kérés nélkül.

- Csere az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál. A lecserélt játékosnak a

cserezónán keresztül kell elhagyni a játékteret, a belépő játékosnak a cserezónán

kell belépnie, de csak akkor, ha a lecserélt játékos már az alapvonalon kívül van.

Szabálytalan csere esetén figyelmeztetés, majd 2 perces büntetés jár.

- Fegyelmi szabályok: sportszerűtlen játék esetén sárgalapos (2 perces) figyelmeztetés

jár. Ismétlődés esetén piros lap, végleges (cserével) kiállítás jár. Félidőnként a 6.

csapathiba esetén büntető következik 10 m-ről.

-         A sorsolásban elöl álló csapat biztosítja labdát..