Ma 2017. március 29., szerda, Auguszta napja van. Holnap Zalán napja lesz.
Olvasóink értékelése:  / 0
ElégtelenKitűnő 

Sporthírek: 2012.10. 08.

Babócsa és a Satelit nyerte a rangadót.

Kézis siker Nagykanizsa ellen.

Karate aranyak Szombathelyről. Hartmann Eszter két arany.

Öt judo aranyérem Pécsről.

Úszás: Kovács Nóra remekelt Pécsen. Tíz barcsi érem a pécsi Delfin Kupán

Csapat arany és egyéni bronz fogathajtás országos döntőjében.

Diákolimpia mezei futáson 205 tanuló vett részt.

Barcsi veteránok nyertek Kaposváron.

Sportorvosi rendelés 2012. október 17-én lesz az új Rendelő Intézetben.

***

Labdarúgás:

            Megyei I. osztály:   Babócsa – Marcali   3-1

                                   G.: Gergulás Ferenc, Káló N. , Szóvári András

            Megyei II. osztály:        Satelit FC - FC Barcs         3-1

                                   G.: Papp L.-2, Bicsár T. illetve Csortos Antal

                                               Szulok – Berzence                 2-5

                                   G.: Hemgerics Bence, Nagy Miklós

                                               Csokonyavisonta – Böhönye 0-6

 

            Megyei III. osztály:      Potony – Kutas          2-2

                                    G.: Gali Roland, Zsárácz Roland

                       

                                               Somogyudvarhely – Homokszentgyörgy     1-1

                                                                       G: Orsós Roland László

***

Női kézilabda NB III.:     Barcsi VSE- IZZÓ SE   20-14

Játékvezetők: Körtési Zoltán, Rákóczi János

Hazai csapat: Czigányné (Molnár) kapus – Szili-Horváth Á., Seléndi A. (1), Gyurás Veronika (5), Gerlecz T. (1), Otártics V. (1), Bors Krisztina (7),– cserék: Vastag É., Muzsek F., Molnár K. (5) edző: Vörös Attila

Következi: Fonyód Petőfi SE - Barcsi VSE   vasárnap   15.00

 

***

Karate:

Barcsi Városi Sportegyesület Karate Szakosztálya részt vett a 2012. október 6-án, Szombathelyen megrendezett GOJU Kupa 2012 elnevezésű nemzetközi karate versenyen, ahol 7 ország mintegy 180 versenyzője indult.

BVSE a legeredményesebb egyesületek versenyén 3. helyen végzett.

BVSE eredményei:

LÁNYOK

Hartmann Eszter       2003-ban születtettek           kata 1. hely   kumite 1. hely

Litter Katalin                2001-ban születtettek              kata 2. hely     kumite 2. hely

Balassa Laura           2001-ban születtettek              kata 3. hely     kumite 1. hely

 

FIÚK

Hartmann Kevin           2004-ban születtettek                                      kumite 2. hely

Paksicza Márk          2004-ban születtettek                                   kumite 1. hely

Erdős Martin             1999-ban születtettek                                   kumite 1. hely

Edző: Erdős Zoltán

***


Misina Kupa Nemzetközi Judo Verseny 2012.10.07. Pécs

1 helyezett

Bana Dénes           30kg   / diák D /

Szokol Levente     36kg   / diák D /

Csordás Klaudia     45kg / diák C /

Radics Tamara      52kg / serdülő /

Tálosi György       55kg / serdülő /

2.helyezett

Tálosi György       60kg / serdülő /

3.helyezett

Szokol Botond       24kg / diák D /

Janecsek Richárd   32kg / diák B /

Kárpáti József       41kg / diák A /

Pandur Petra       +42kg / diák D /

Pozsgai Tamara     50kg / diák A /

Pozsgai Tamara     52kg / serdülő /

4. helyezett

Honfi Zalán           32kg /diák A /

Simara Balázs       66kg / serdülő /

Pandur Máté         27kg / diák D /

5.helyezett

Tamás Kornél       26kg / diák D /

Lollok Máté         39kg / diák D /

7.helyezett

Borondics Sára     28 kg / diák D /

Radák András       26kg / diák D /

Tárnoki András   24 kg / diák D /

Edzők: Hegedüs György, Honfi Zsolt, Janecsek László

 

***

 

Úszás:   XXIII. ANK Delfin Kupa Pécsen

Barcsi eredmények:

Kovács Zsolt              - 1. hely-25 m gyors, 1. hely- 25 m hát, 4. hely 25 m mell

Kovács Dominik          - 2. hely-25 m gyors, 3.hely- 25 m hát,-3.hely- 25 m pillangó

Kovács Nóra       -1. hely-25 m gyors, 1. hely-25 m hát, 1. hely- 25 m mell,                              

                                     4. hely-25 m pillangó

Cseh Réka                   - 1. hely- 50 m pillangó, 3. hely-50 m gyors

4. hely:             Szabó Dóra 50 m gyors, 50 m hát,

                        Vérti Martin 50 m mell

                        Novákovics Korina 50 m mell

5. hely: Barcsi „A” váltó

Edzők: Domahidi István, Virovecz Richárd     

***

Több mint kétszázan a barcsi mezei futáson.

Ragyogó napos időben rendeztük meg az idei tanév első körzeti Diákolimpia versenyét (2012.10.04). A barcsi Szabadidő Központban lebonyolított mezei futáson összesen hat iskola 205 tanulója vett részt. A Deák Ferenc iskola tanulói gyűjtötték a legtöbb érmet, összesen 18-at (5 arany-5 ezüst-8 bronz). Az Arany János iskola tanulói 11, a homokszentgyörgyi futók nyolc érmes helyezést szereztek. Jutott aranyérem a babócsai iskolásoknak, a Dráva Völgye Középiskolának és a barcsi Szivárvány iskola tanulóinak is.

 

Eredmények:

2005-2006-fiúk (14) -1. Andik Krisztián (Homokszentgyörgy), 2. Szabó Játcint (Arany), 3. Wuts András (Deák). Leányok (19)-1. Bóta Elizabett (Arany), 2. Horváth Lara (Deák), 3. Bozsó Mira (Deák).

2004-fiúk(18) -1. Paluska Péter (Deák),2. Kovács Dominik (Arany), 3. Kovács Zsolt (Arany). Leányok (8) -1. Kovács Nóra (Arany), 2. Szabó Emese (Arany), 3. Gál Anita (Arany).

2003-fiúk (33) -1. Kovács Dániel (Deák), 2. Sebrek Patrik (Homokszentgyörgy), 3. Szinyákovics Gergely (Arany). Leányok (22) -1. Honfi Bernadett (Arany), 2. Nagyváradi Csenge (Babócsa), 3. Rózsavölgyi Csenge (Arany).

2002-fiúk (23) -1. Berta Bálint (Homokszentgyörgy), 2. Orsós József (Babócsa), 3. Klement Ábel (Deák). Leányok (12) 1. Csordás Henrietta (Deák), 2. Csonka Fanni (Arany), 3. Kocsis Vivien (Deák).

2001-fiúk (8) 1. Bogdán Zsolt (Homokszentgyörgy), 2. Kulcsár Gergő (Deák), 3. Kis Máté Balázs (Deák). Leányok (9) 1. Burka Alexandra (Deák), 2. Vangyia Klaudia (Homokszentgyörgy), 3. Kovács Dóra (Deák).

2000-fiúk (6)-1. Balogh Gábor (Babócsa), 2. Pápai Roland (Babócsa),3. Mahovszky Máté (Homokszentgyörgy). Leányok (3)-1. Kajtán Boglárka (Babócsa), 2. Kovács Renáta (Babócsa), 3. Balázs Vivien (Dráva Völgye).

1999-Fiúk (7)-1. Zsálek Máté (Dráva V.), 2. Erdős Marti (Dráva V.), 3. Burka Roland (Deák). Leányok (5)-1. Paluska Petra ( Dráva V.), 2. Molnár Dominika (Deák), 3. Szűcs Nikolett (Deák).

1998-fiúk (9)-1. Bogdán Zoltán (Szivárvány), 2. Kurucz H. Roland (Deák), 3. Gali Ádám (Dráva V.) Leányok (8)-1. Nagy Lili (Deák), 2. Bátori Katalin (Homokszentgyörgy), 3. Kövér Bettina (Homokszentgyörgy).

1996 – Fiú-1. Horváth Szabolcs (Szivárvány).

***

Fogathajtás:

Tápiószentmártonban rendezték a C- kategóriás Országos Döntőt.

 

Hartmann Zsolt egyéniben a dobogó 3. fokára állhatott

 

Csapatban aranyérmet szereztek. 

Csapattagok: Csöme Atilla- Kisharsány, Hartmann Zsolt- Barcs, Magyar Zoltán -Marcali.

*

Bükkösd ÖKO KUPA speniter fogatható versenyt rendeztek 2012.09.29.

Póni 1-es fogathajtásban

Heiszler Máté              1. hely

Kánya Gyula                2. hely

Póni vadászhajtásban

                        Kánya Gyula    1. hely

                        Heiszler Máté 2. hely

***

 

 

Barcsi győzelem a Veterán bajnokságban.

Kaposváron rendezték a Somogy Megyei Veterán labdarúgó bajnokság ötödik fordulóját. A barcsiak a nagyatádiakkal kiegészülve magabiztosan győztek a kaposvári csapat ellen (4-0), majd döntetlent játszottak a Siófok ellen (0-0). A Siófok Kaposvár elleni gólnélküli döntetlenje a második helyet jelentette a Balaton parti csapatnak, a hazaiak a harmadik helyen végeztek.

A fordulóban Horváth Gábor (Barcs) rúgta legtöbb gólt, a kapuban Gál Imre (Siófok), a mezőnyben Buzás György (Kaposvár) volt a legjobb.

A hatodik (záró) fordulót Barcson rendezik október 20-án.

Eredmények:

Kaposvár – Siófok 0-0

Játékvezető: Král Lajos

Barcs (Nagyatád) – Kaposvár 4-0

Játékvezető: Král Lajos

Gólszerzők: Horváth Gárbor-3, Turnár János

Siófok – Barcs (Nagyatád)   0-0

Játékvezető: Král Lajos

A csapatokban Buzás György, Patak József (Kaposvár), Horváth Gábor, Semsi István (Barcs), Gál Imre, Bakó György (Siófok) játszottak kiemelkedően. Jurmann Béla, kaposvári főszervező köszöntötte a torna legidősebb játékosát, Barta Lajost, akinek az Ákos unokája is nagyon szurkolt.

***

Sportorvosi rendelés 2012. október 17-én lesz az új Rendelő Intézetben.

***

Heti sportprogram:

Szerda             14.00 Bozsik Intézményi gyermeklabdarúgás Szabadidő Központ

Csütörtök        9.00 Diákolimpia egyéni atlétika verseny       Szabadidő Központ

Szombat           9.00   Gyalogtúra az Ős- Borókásba

14.30   Balatoni Vasas (2.) – Babócsa (3)      

14.30   FC Barcs (8) – Segesd (6)     

Vasárnap        14.30   Tarany (7.) – Szulok (13.)

14.30      Taszár (15.)– Somogytarnóca (14.)

14.30      Berzence (3.) – Csokonyavisonta (16.)

14.30      Hetes FC (4.) – Potony (1.)

14.30   Homokszentgyörgy (2.) – Görgeteg (3.)

15.00   Fonyód Petőfi SE - Barcsi VSE