Ma 2024. március 29., péntek, Auguszta napja van. Holnap Zalán napja lesz.
Olvasóink értékelése:  / 7
ElégtelenKitűnő

Útvonalcsúcs született a Dráva - félmaratonon.

A heresznyei önkormányzat és a helyi Dráva Futóklub ötödik alkalommal rendezte meg a Dráva -félmaraton futóversenyt Barcs és Heresznye között. A huszonegy kilométeres távon hat megyéből a férfiak mezőnyében 31-en, a nőknél 13-an neveztek. A rajt után a férfiaknál Orsós Zoltán (Szekszárd) állt az élre és végig megtartotta a pozícióját. A verseny története legjobb idejével (1:16;45) nyert, megdöntve Janota Zoltán útvonalcsúcsát (1:19;23).  A második helyen előbb Sipos Csaba (Enying) futott, de Drávaszentestől Sándor Attila (Szekszárd), és Tóth Gábor (Nagyatád) váltották egymást, végül atádi ezüstérem és szekszárdi bronzérem született. A női mezőnyben Csatári Mónika (Szekszárd) végig vezetve nyerte az aranyérmet, hét percet javítva (1:33;51) Kovács Gabriella (Pécs) tavaly felállított útvonalcsúcsán (1:40;20). A második helyet Balogh Bettina (Komló 1:40,58), a harmadik helyet Vajda Anita (Nagykanizsa 1:47;04) szerezte meg.