Ma 2024. április 20., szombat, Tivadar napja van. Holnap Konrád és Zelmira napja lesz.

Köszöntötték az elmúlt év legjobb barcsi sportolókat.

Barcs Város Képviselő-testületének februári ülésén, az Oktatási, Művelődési, Sport Bizottság döntése alapján ünnepélyes keretek között átadták a városi sportdíjakat.

Díjazottak:

Pál Brigitta    - cselgáncsozó- legeredményesebb női sportoló.
Junior Magyar bajnokságon 9. helyen végzett, II. osztályú felnőtt  Magyar bajnokságon 2., régiós versenyen aranyérmes.
Edzője:  Hegedüs György

Sebestyén Tamás     - erőemelő – legeredményesebb férfi sportoló.
Junior Fekvenyomó világbajnokságon 8. helyen végzett, magyar bajnokságon aranyérmes.  Négy új junior és 1 felnőtt csúcsot állított fel.
Edzője: Bukovics Zoltán

Nagy Lili     - triatlon – duatlon  - legeredményesebb diák (leány) sportoló
Több sportágban kiemelkedő eredményt ért el az elmúlt évben. Kerékpár, duatlon és triatlon Diákolimpia országos döntőkben bajnoki címet és ezüstérmet szerzett. Mezei futás országos döntőben 8., aquatlon sportágban országos 2. helyezett.Úszás Diákolimpia „A” kategóriás Megyei Döntőben 2. helyen végzett.

Edzők: Paluska Csaba, Paluskáné Popovics Melitta

Tálosi György    - cselgáncsozó – legeredményesebb diák (fiú) sportoló
Cselgáncs sportágban a  Serdülő B (13 éves) kategóriában Diákolimpia országos  bajnoki címet szerzett  40 kg-ban.Serdülő A (14 éves) kategóriában Diákolimpiai 7. helyezett.

Edzője: Hegedüs György

Litter Katalin  (11 év)    - karate sportoló – legaktívabb diák sportoló
Diákolimpia karate országos döntőben 3. helyet szerzett. Balaton  Kupa elnevezésű Nyílt Nemzetközi Karate Bajnokságon katában és kumitében  első helyezett. A Pécsett megrendezett XVII. Pécsi Shotokan Karate Kupa elnevezésű  versenyen két aranyérmet nyert.

Edzője: Erdős Zoltán

Hegedüs György cselgáncs edző – legeredményesebb sportszakember
Tanítványai az elmúlt évben nemzetközi versenyeken és a Magyar Bajnokságon 30 érmes helyezést értek el.
Diákolimpia országos döntőben arany és bronzérmet gyűjtöttek  sportolói.Régiós versenyeken 11 arany, 14 ezüst és 8 bronzérmet nyertek tanítványai.Szakmai elhivatottsága nagymértékben hozzájárult a cselgáncsozók fejlődéséhez.

BVSE Női Kézilabda csapat – legeredményesebb csapat
A több megyét képviselő  NB III -as bajnokságban a női kézilabda csapat az őszi szezon végén a  4. helyen áll. A játékos létszám folyamatosan bővült, több volt játékos újra edzésbe állt, de vannak fiatalabb generációt képviselők is. A bajnoki mérkőzéseken is egyre több néző buzdítja a csapatot. Vörös Attila edző vezetésével meghatározó szerepet játszanak a bajnokságban.

Edző: Vörös Attila

Verőczi Alex – közönségdíjas sportoló
Az Internetes lakósági szavazás első helyezettje.
Kerékpár Diákolimpia Országos Döntőben  4. helyezett,Duatlon Diákolimpia megyei Döntőben 2. helyezést ért el.Nemzeti Sport Intézet, Sport XXI program kerékpáros tesztjében Országos   csúcsot ért el.

Az ünnepség keretében köszöntötték a Deák Ferenc Általános Iskola „Nagy Vagy” csapatát, akik az országos televíziós sportvetélkedőn második helyezést értek el. Az elismerő oklevelet Vízváriné Maronics Mária igazgató és Fazekas Szilvia csapatvezető vette át.