Ma 2024. március 28., csütörtök, Gedeon és Johanna napja van. Holnap Auguszta napja lesz.

- Karate sikerek az óév utolsó napjaiban

- Kocogással búcsúztunk az óévtől

- Flamengó siker a Karácsony kupán

- Már csak két százszázalékos csapat van a bajnokságban

Vinkler István 57 éves korában elhunyt. Meghatározó játékosa volt a 70-es 80-as évek barcsi labdarúgásának. Tagja volt a Szabad Föld Kupa országos döntőt nyert barcsi csapatnak, a Pécsi VSK színeiben több NB I-es bajnoki mérkőzésen is szerepelt. Búcsúztatója január 2-án volt a Katolikus templomban.

***

Barcsi Városi Sportegyesület Karate Szakosztálya részt vett a 2011. december 28-án Szekszárdon megrendezett XIX. Szilveszter Ippon Kupa elnevezésű nemzetközi karate találkozón, ahol három szerb csapat mellet 7 magyar sportegyesület versenyzői mérték össze tudásukat.

A BVSE 10 csapatból a 1. helyen végzett.

A megmérettetésen 8 barcsi versenyző vett részt.

BVSE eredményei:

LÁNYOK

Litter Katalin            10-11 évesek kata 1. hely    kumite 1. hely -40 kg

Balassa Laura              10-11 évesek   kata 2. hely      kumite 2. hely -40 kg

Frányó Dzsesszika       10-11 évesek   kata 3. hely     kumite 1. hely + 40 kg

FIÚK

Vodenyák Martin         6-7 évesek                              kumite 1. hely- 25 kg

Gulyás Csaba              6-7 évesek                              kumite 2. hely   - 25 kg

Paksicza Márk          6-7 évesek     kata 1. hely    kumite 1. hely + 25 kg

Erdős Martin             12-13 évesek kata 1. hely   kumite 1. hely + 45 kg

Henger Péter               12-13 évesek   kata 3. hely     kumite 3. hely + 45 kg

***

Óév búcsúztató kocogásra hívta a futást kedvelőket a BVSE triatlon szakosztálya. A Rekreációs Központtól a Csillag étteremig, majd vissza kellett kocogni. A jó hangulatú Szilveszter futáson közel hatvanan vettek részt.

***

Flamegó nyerte a Karácsony Kupát Babócsán. A három napos 12 csapatos torna döntőjében a barcsi Flamengó csapata 2-0-ra győzött az Ap-Fi csapat ellen.

A kisdöntőben a Hajtó-Sokk 2-2 után büntetővel nyertek Bed Boys csapata ellen.