2011. augusztus 11., csütörtök - Zsuzsanna, Tiborc. Language
Bemutatkozás | Közélet | Intézmények | Idegenforgalom | Közérdekű | Sport | Programajánló | Hírek | Szavazás | Vendégkönyv

Barcs Város Sportdíjazottjai 2009-ben.

„ BARCS VÁROS LEGEREDMÉNYESEBB NŐI SPORTOLÓJA”

Fadgyas Viktória - erőemelő

Eredménye

Viktória a Barcsi Városi Sportegyesület erőemelő szakosztályában sportol. 2009-ben Ifjúsági és Junior Fekvenyomó VB-n Világbajnok, eredményével a legerősebb női versenyző különdíjat érdemelte ki. Felnőtt fekvenyomó VB-n ötödik, az EB-n negyedik helyezést ért el. Az Ifjúsági Fekvenyomó Országos bajnokságon új országos csúccsal
győzött, a Junior OB-n szintén első lett. Mindkét versenyen a legerősebb versenyzőnek
bizonyult. Felnőtt erőemelő magyar bajnok, és abszolút 1. helyezett, 9 új országos csúcsot állított fel (4 ifi, 4 junior, 1 felnőtt).

Viktória az elmúlt évben 1 diákolimpiai, 16 ifjúsági-, junior- és felnőtt magyar csúcsot döntött meg, fekvenyomó magyar csúcsa (102,5 kg) több, mint a hivatalos világcsúcs.

Edzője: Bukovics Zoltán

Gratulálunk!

***

„ BARCS VÁROS LEGEREDMÉNYESEBB FÉRFI SPORTOLÓJA”

Vidák Balázs - karatézó

Eredménye:

Balázs a Barcsi Városi Sportegyesület karate szakosztály versenyzője. Az elmúlt évben a felnőtt versenyeken képviselte a barcsi sportolókat.
Kiemelkedő eredménye a Felnőtt Magyar Bajnokságon elért 3. helyezés.

Teljesítménye példaértékű a karate szakosztály valamennyi tagja számára. A saját felkészülése – edzése- mellett a fiatalok edzését is segíti, irányítja.

Edzője: Erdős Zoltán

***

„ LEGEREDMÉNYESEBB DIÁK SPORTOLÓ”

Leány kategóriában

Paluska Petra - triatlon versenyző

Eredményei:

Petra az elmúlt évben több sportágban is jeleskedett. A triatlon Diákolimpia Országos Döntőn csapatban első helyezett, egyéniben 5. helyen végzett. Duatlon Országos
öntőn egyéniben első helyezést ért el. Úszásba megyei első az 50 m gyors versenyszámban, mellúszásban 2., az Országos döntőn 6. helyet szerzett „A” kategóriában.

NUSI Aquatlon Somogy Megyei Döntő csapatban 1. helyezést ért el, az Országos döntőn egyéniben 4. lett.
Nemzetközi versenyen is indult –Burghausen-ben, úszásban arany és ezüstérmes helyezést ért el.

Edzői: Paluska Csaba, Paluskáné Popovics Melitta

***

Fiú kategóriában

Sebestyén Tamás -atléta, erőemelő

Tamás két sportágban is eredményes volt az elmúlt évben. Atlétikában 100 m-es síkfutásban megyei első helyezést ért el. Ezt az eredményét a Baranya Megyei Bajnokságon megismételte. A Diákolimpia Országos döntőjében az igen rangos 4. helyet szerezte meg.
Atlétika mellett az erőemelő sportágban is jeleskedett. Magyar
bajnoki címet szerzett Ifjúsági Magyar Bajnokságon. A Junior korosztályba ezüstérmes helyezést ért el.

Edző: Bukovics Zoltán, Cseresznyés Dániel

***

„LEGEREDMÉNYESEBB CSAPAT” a

Satelit FC –Somogytarnóca labdarúgó csapata.

Satelit FC - Somogytarnóca felnőtt labdarúgó csapata az elmúlt bajnokságban első helyen végzett a Megyei II. osztályban.

Imponáló fölénnyel (17 pont különbséggel) végzett az első helyen , 28 győzelemmel és két vereséggel. Ifjabb Feigli Ferenc edző irányításával a megszerezhető 90 pontból 84- et gyűjtöttek be, ami 93 %-os teljesítményt jelentett.

A bajnoki címmel jogot szereztek Somogy Megye legmagasabb osztályában való szerepléshez.

Jelenleg a Megyei I. osztályban a 4. helyen állnak a tabellán.

Egyesület elnök: Porrogi János

***

„ LEGEREDMÉNYESEBB SPORTSZAKEMBER”

Paluska Csaba – Paluskáné Popovics Melitta triatlon edzők

2009-ben a BVSE Triatlon szakosztályának sportolói 16 versenyen vettek részt. Ezek a versenyek túlnyomórészt diákolimpia és szövetségi versenyek voltak, de emellett részt vettek az úszás, a futás és a kerékpár sportágak városi-, megyei,- és országos versenyein is.

Részt vesznek a Nemzeti Utánpótlás Intézet által működtetett Sport XXI. programban és versenyrendszerben, ami folyamatos felméréseket és kötelező versenyeztetést
jelent. A program lehetőség a tehetséges sportolók kiválasztására.

Az elmúlt évekhez hasonlóan eredményes évet zártak! Külön öröm, hogy a barcsi triatlon fennállása óta immár a 4. sportolónak sikerült a korosztályos válogatott tagjai közé bekerülnie. (Riklik Eszter, Dunavári Petra, Kuzma Lilla után 2009-ben Kemény Ferenc is kerettag lett.

Tanítványaik összesen kilenc országos bajnoki címet szereztek, hat második hely és 5 bronzérem jutott a barcsi triatlonosoknak.

Legeredményesebb tanítványaik:

Nagy Lili (kerékpár, Duatlon, Triatlon) országos bajnok,

Kuzma Lilla duatlon Junior országos bajnok,

Paluska Petra duatlon Országos Bajnokság 2. helyezett.

Juhász Petra kerékpár országos bajnok

A duatlon és triatlon leány csapat országos bajnok II. korcsoportban.
Tagjai: -Cseh Réka- Bencsik Bonita - Paluska Petra

Aquatlon Országos Bajnokság II. korcsoportban országos bajnok (Debrecen) a Nagy Lili – Horváth Réka – Nagy Sára összetételű leány csapat.