2011. augusztus 11., csütörtök - Zsuzsanna, Tiborc. Language
Bemutatkozás | Közélet | Intézmények | Idegenforgalom | Közérdekű | Sport | Programajánló | Hírek | Szavazás | Vendégkönyv

BVSE - Atlétikai szakosztály

A BVSE atlétikai szakosztályában a 2008 –as évben 21 sportoló végezte az edzéseket . Az év során 13 versenyen vettünk részt , a tervezett versenyekre mindig eljutottunk . ( a 2009-es versenyév költségvetési tervezetét , valamint az aktuális szakosztályi névsort lásd a mellékletben )
A szakosztály 2008 - as éve eredményességét érdemjeggyel kéne osztályozni az
erős - közepes vagy annál kicsit jobb jegyet említhetnénk . Az országos szakosztályi rangsorban a 62. helyen végeztünk . Ebben az évben , is volt magyar válogatott sportolónk ( Virovecz István - távolugrás ) aki 2 alkalommal ölthette magára a címeres mezt . Sajnos az egész szezonját egy kellemetlen sérülés beárnyékolta még áprilisban , így nem tudott megfelelően készülni , azonban így is remek eredményeket éert el :
- a korosztályos OB-n 3. helyet szerzett 722 cm-el , az Országos Vidékbajnokságon második helyen végzett Zalaegerszegen az Országos Diákolimpián bronzéremmel gazdagította éremgyűjteményét . A Rijekában megrendezett válogatott viadalon 2. helyet szerzett 724 cm-el ( legjobb magyarként szerepelt a tornán ) . A felnőtt OB -n a tavalyi bronzérme után negyedik helyet szerzett , ami a pontversenyben rengeteget jelentett a szakosztálynak .
István ebben az évben egyetemista lett és a 2009-es versenyévtől a Szombathelyi Haladásban folytatja atlétikai pályafutását , a szakosztály 10 éves fennállásának legeredményesebb sportolója volt !
Rendkívül szép eredmény volt az Országos Diákolimpián szerepelt 4x100-as váltó eredménye ( harmadik hely ) az eredmény annál is biztatóbb mert fiatal korosztályban ( 13-14 évesek ) értük el az eredményt . A váltó tagjai
( Tusnádi Roland – Cseresznyés Bálint – Tóth Erik - Dávid László ) .
A megyei diákolimpián a szakosztály tagjai 15 aranyérmet nyertek , a meghívásos versenyeken ( Pécsett és Kaposváron ) 13 aranyérmet szereztünk .
Nagyon sok fiatal versenyző található a szakosztályban náluk az elsődleges cél most még nem az eredményesség , hanem az atlétika megszerettetése.
A 2009-es év egy átmeneti év lesz a szakosztály életében hiszen ismét egy sikeres generáció fejezte be ( a szakosztály fennállásának tíz éve alatt immár a harmadik ) a BVSE – ben a pályafutását .
Ismét az elejéről kell kezdenünk , bár sok bíztató és ügyes fiatal van , de ők csak évek múlva lehetnek eredményesek .
A tavalyi évben a tervezettnél több pénzt kértünk ( köszönet érte , hogy megkaptuk ), az idei évben a költségvetési tervezetben jóval kevesebbet kérünk a tavalyinál ( azt gondoljuk a korrektség ezt diktálja ) !
Ennek oka , hogy a fedett pályás szezont ebben az évben ki fogjuk hagyni , a szokatlan hideg miatt szinte nem is tudtunk kinn edzeni az elmúlt hetekben . A másik ok , hogy nincs annyi éremesélyes versenyzőnk mint az elmúlt években , ezért kevesebb versenyt terveztünk , inkább közelebbi versenyeken veszünk részt a fiatalokkal .
Az edzéslehetőségeink szinte semmit nem javultak az elmúlt években , a téli időszakban csak akkor tudunk futóedzéseket végezni , ha Pécsre vagy Kaposvárra elmegyünk . Külön meg szeretnénk köszönni a Drávavölgye -középiskola segítségét ahol évek óta a téli időszakban tudunk edzeni .
Sajnos a megyében már háromra csökkent a szakosztályok száma , ezek az évek nem kedveznek sem a sport , sem az atlétika számára a gazdasági gondok ide is begyűrűztek . Természetesen a cél a 2009-es esztendőre is a realitás talaján kell hogy álljon , ezt a következő feladatokban fogalmaztuk meg :

- folyamatos munka , nevelés és új tehetségek felkutatása , részvétel a megyei és
országos versenyeken
- az arra esélyes versenyzők minél jobb szereplése , 1 versenyző lehetőleg
kerüljön az OB illetve a Diákolimpia 1-8. helyére egyéni csúcsok a kitűzött szintek szerint .
- felszerelések cseréje , ( szponzori segítséggel ) ,
- tervezzük egy új edző beállítását ,

***
Virovecz István -a Barcsi Városi Sportegyesület versenyzője -újabb egyéni csúcsot ért el a Zalaegerszegen rendezett Országos Vidék bajnokságon. A harmadik sorozatban elért 719 cm -es eredménnyel első helyen végzett.

Szerdán Virovecz István a junior válogatottal Eszéken versenyez nemzetek közötti atlétika versenyen.

Edző: Cseresznyés Dániel